Daria Tokaj-Piór

Jestem psychoterapeutką integracyjną w trakcie szkolenia w ramach Sekcji Naukowej
Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz jestem w trakcie kształcenia
4-letniego w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Centrum CBT EDU).
Ukończyłam także roczny kurs Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży
oraz roczny kurs z zakresu terapii schematów.
Bliska jest mi tematyka ADHD, zagadnienie zmagania się z niepłodnością i medycznymi
staraniami o potomstwo oraz praca z osobami z trudnymi doświadczeniami rodzinnymi
(potocznie określanymi DDD, DDA). W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuję techniki
terapii poznawczo – behawioralnej (CBT) – szczególnie jej najbardziej integracyjnej części
tzw. trzeciej fali (terapia schematu i Terapia Akceptacji i Zaangażowania), elementy
terapii dialektyczno – behawioralnej (DBT), psychodrama, techniki podejścia systemowego
(np. genogram, pytania cyrkularne w pracy z parami).
W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla mnie relacja – autentyczna i pełna
zaufania. Istotne jest korzystanie z metod otwierających na to, co osobiste i wyjątkowe w
każdym Pacjencie. Ważny jest dla mnie rozwój osobisty, dlatego stale się dokształcam.
Ukończyłam kursy i szkolenia, m.in. z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień, dialogu
motywującego, psychoterapii, program dla realizatorów szkoły dla rodziców. Swoją
pracę poddaję stałej superwizji indywidualnej i grupowej.
W Relatii prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i terapię par. Pomagam
osobom, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji – przeżywają kryzys, czują się
wypalone, doświadczają silnego stresu i jego psychosomatycznych objawów. Mam
doświadczenie w pracy z osobami nauroróżnorodnymi, w kryzysach życiowych,
trudnościach w relacjach, z obniżonym nastrojem/depresją, stanami lękowymi, OCD
(nerwica natręctw) oraz zaburzeniami osobowości.
Prywatnie jestem osobą neuroróżnorodną (ADHD), mamą bliźniaków, fanką kina
(szczególnie s-f) i serialu Big Bang Theory; w wolnych chwilach lubię też czytać lub
spędzać czas z najbliższymi osobami.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in.:
• na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Szpitalu Psychiatrycznym,
• na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży,
• w Całodobowym Młodzieżowym Ośrodku Terapeutycznym,
• w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej,
• w Centrum Zdrowia Psychicznego Animus,
• w prywatnych ośrodkach psychoterapeutycznych.