Dominika Piór

Jestem psychologiem w trakcie 4-letniego szkolenia z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) w Szkole Psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez PTTPiB.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą powyżej 16 r.ż. w oparciu o założenia i metody nurtu terapii poznawczo-behawioralnej (czerpię także z nurtów tzw. trzeciej fali CBT: ACT, DBT, CFT i Terapii Schematu). Wykorzystuję również techniki relaksacyjne, mindfulness oraz NVC.
Gwarantuję zrozumienie bez oceniania, poufność oraz dbałość o standardy etyczne. Jestem członkiem PTTPiB. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie w pracy pomocowej zdobywałam m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, w Centrum Wsparcia Rodzin PorozmawiajMY w Wejherowie oraz w Stowarzyszeniu Widzących Więcej.

Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w licznych szkoleniach.
Ukończyłam m.in.:
– kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)
– Szkołę Animatorów Profilaktyki z elementami Dialogu Motywującego
– cykl szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej
– inne liczne szkolenia tematyczne dot. pracy z poszczególnymi zaburzeniami i trudnościami.

Aktualnie pracuję m.in. z poniższymi obszarami:
• zaburzenia lękowe (fobie specyficzne, lęk społeczny, napady paniki, lęk o zdrowie, OCD)
• depresja
• zamartwianie
• bezsenność
• regulacja emocjonalna
• trudności w relacjach
• komunikacja
• asertywność
• samoocena
• perfekcjonizm
• ADHD i spektrum autyzmu u dorosłych (psychoedukacja, wsparcie, strategie radzenia sobie)
• LGBT+ (stres mniejszościowy, coming out, itp.)